Akcja "Znakowanie Zwierząt 2012"

W związku z wdrożonym w Gliwicach programem trwałego znakowania zwierząt, Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje, że akcja bezpłatnego elektronicznego znakowania psów i kotów, zwanego potocznie „czipowaniem” jest realizowana również w 2012 roku. Każdy gliwiczanin może za darmo oznakować swojego pupila. Wszczepianie mikroprocesorów z zakodowanym numerem wykonują dwie lecznice:

- Gliwicka Klinika Weterynaryjna, ul. Szobiszowicka 2,
- Przychodnia Weterynaryjna, ul. Pszczyńska 2.

Warunkiem rejestracji czworonoga jest okazanie dokumentu tożsamości właściciela i książeczki zdrowia zwierzęcia. Właściciel „zaczipowanego” zwierzęcia otrzyma formularz z kodem, potwierdzający wykonanie usługi, natomiast jego pupil opaskę, którą należy założyć na obrożę lub szelki. Opaska ta informuje o wszczepieniu mikroprocesora oraz o numerze telefonu i adresie internetowej bazy danych. „Czipa” odczytuje się specjalnymi czytnikami, w które są zaopatrzone ww. lecznice, Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach oraz Straż Miejska w Gliwicach.

Wszczepienie mikroprocesora jest jedną z metod zapobiegania bezdomności zwierząt oraz pozwala odnaleźć właściciela, w sytuacji zagubienia się jego zwierzęcia. Sprzęt do elektronicznej identyfikacji zwierząt został zakupiony pod koniec listopada 2010 roku za kwotę 34,63 tys. zł. W okresie od grudnia 2010 roku do 31 stycznia 2012 roku w ramach programu oznakowano 1584 zwierzęta. Koszt ich zaczipowania wyniósł 7,92 tyś zł. Program elektronicznego znakowania zwierząt, posiadających właścicieli z terenu miasta Gliwice, w całości jest finansowany z budżetu miasta.

Strona stworzona z
dla zwierząt przez

© 2023 Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach heart