WAŻNE

Darowizny rzeczowe to dla Schroniska bardzo skuteczna pomoc. Do Schroniska można przynieść gotową karmę w puszkach o wysokiej zawartości mięsa (40-60 %) - najlepiej dla szczeniąt i kociąt. Przydatna jest również sucha karma dla kotów oraż żwirek w każdej postaci. Chętnie przyjmiemy też ryż i makaron, oraz podkłady higieniczne, ścierki, ręczniki, koce, legowiska, transporterki, smycze, obroże na dziurki, szelki dla psów typu Guard. Przydatne są również środki do zakraplania na pchełki i kleszcze.
Schronisko chętnie przyjmuje dobrej jakości karmę dla psów i kotów.

W Gliwicach prowadzony jest program nieodpłatnego znakowania (czipowania) psów i kotów, które skończyły 6 miesięcy i nie są to zwierzęta hodowlane przeznaczone na sprzedaż. Żeby skorzystać z możliwości wszczepienia mikroprocesorów swoim pupilom, należy być zameldowanym na terenie Gliwic, posiadać książeczkę zdrowia psa lub kota z aktualnymi szczepieniami, a także okazać dowód tożsamości (celem potwierdzenia danych osobowych niezbędnych do wypełnienia specjalnego formularza). Zainteresowani powinni zgłosić się do Przychodni Weterynaryjnej Amicus przy ulicy Pszczyńskiej 2 w Gliwicach.

Program bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt obejmuje wolno żyjące koty z terenu Gliwic a także psy i koty posiadające właścicieli z terenu Gliwic. Skierowania wydawane są w siedzibie Schroniska dla zwierząt (od poniedziałku do soboty od 10.00-16.00) Skierowania wydawane są na podstawie okazania dokumentu tożsamości i wskazania miejsca bytowania kota a w przypadku zwierząt posiadających właścicieli, po okazaniu książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Zabiegi sterylizacji kotów wolno żyjących wykonywane są w Przychodni Weterynaryjnej przy ulicy Pszczyńskiej 2 w Gliwicach.  Środki na zabiegi sterylizacji i kastracji zwierząt, należących do właścicieli z terenu Gliwic zostały wyczerpane.

 

 

Osoby, które chcą zaangażować się w pomoc kotom wolnożyjącym, otrzymują wsparcie ze strony miasta Gliwice. Opieka realizowana jest przez dokarmianie, leczenie, ograniczanie populacji kotów wolnożyjących.

Strona stworzona z
dla zwierząt przez

© 2024 Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach heart