PSY DO ADOPCJI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Skarpeta

Skarpeta to bardzo przyjazny i łagodny psiak. Lubi się przytulać i głaskać. Dogaduje się z innymi psami. Na spacerze "prowadzi" go nos, uwielbia wąchać. Został znaleziony na ulicy. Jest średniego wzrostu.

Więcej informacji
Scooby

Scooby jest bardzo szalonym, przyjaznym i łagodnym psiakiem. Łagodny do ludzi i psów. Lubi się bawić z innymi psami. Na spacerze cały czas szaleje, skacze, biega. Chciałby się cały czas bawić. Jest średniego wzrostu. Jest bardzo żywiołowym psem, pełnym energii. Bardzo skoczny i jak to szczeniak potrafi podszczypywać.

Więcej informacji
Nero

Nero to starszy, bardzo poczciwy pies. Całe swoje dotychczasowe życie spędził na łańcuchu i paradoksalnie teraz w schronisku jest trochę wolny. Potrzebuje na stare lata spokojnego i ciepłego kąta.

Więcej informacji
Lisek

Lisek jest starszym, maleńkim pieskiem, trochę wystraszonym. Jego Pan zmarł a rodzina zostawiła go na łasce losu w opuszczonym domu, przynosząc tam jedynie jedzenie. Kiedy znalazł się na ulicy, nikt nie chciał go odebrać. Lisek jest łagodny ale nie odnajduje się w dużej przestrzeni wśród obcych ludzi. Potrzebuje spokoju i stabilizacji.

Więcej informacji
Mikuś

Mikuś jest bardzo nieśmiały. Większym zaufaniem darzy kobiety. Nie za bardzo radzi sobie z chodzeniem na smyczy. Trzeba nad tym trochę popracować.

Więcej informacji
Monza

Monza potrzebuje czasu na zaakceptowanie człowieka. Bywa nieufna wobec obcych, zwłaszcza mężczyzn. Uwielbia spacery, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest bardzo silna i energiczna. Na pewno nie jest typem kanapowca, za to świetnie się odnajdzie u opiekuna prowadzącego aktywny tryb życia. Długie spacery pozwolą jej rozładować nadmiar energii. Zna podstawowe komendy (siad, podaj łapę) […]

Więcej informacji
Rudy 102

Rudy jest psem szalenie towarzyskim. Uwielbia pływać, jest świetnym kompanem do spacerów. Rudy102 to pies idealny. Kocha wszystkich ludzi, jest również bardzo przyjaznie nastawiony do innych psów i dzieci. W domu perfekcyjnie zachowuje czystość, grzecznie zostaje sam, nie szczeka. Rudy jest po operacji zerwanego więzadła krzyżowego, dlatego najlepsza dla niego byłaby adopcja do mieszkania na parterze […]

Więcej informacji
Burek

Burek został znaleziony przy ulicy Andersa. Niestety nikt się po niego nie zgłosił. Początkowo był oszołomiony pobytem w schronisku, potem zaczął się zachowywać jakby był zrezygnowany. Jest łagodny.

Więcej informacji
Max

Max to bardzo łagodny i przyjazny psiak. Choć poczatkowo był bardzo nieufny i nie chciał nawet iść na spacer. Teraz już przekonał się do nas. Chce się głaskać. Dogaduje się z innymi psami. Lubi chodzić na spacery, a na nich jest aktywny i chce się bawić. Ładnie chodzi na smyczy, choć potrafi czasem pociagnać.

Więcej informacji
Leśny Dziadek / Koziołek

Starszy piesek oddany przez rodzinę po śmierci właścicielki. jego Pani bardzo o niego dbała. Piesek jest spokojny. Ładnie chodzi na smyczy. Denerwuje się gdy zbyt dłygo “gmera” się przy obróżce.

Więcej informacji
Ringo

Ringo to bardzo energiczny pies. Wulkan energii. Idealny kandydat dla osób usportowionych, lub lubiących pracować z psem np w ramach zabaw węchowych, czy agility. Pies ma potencjał. Jest silny ale bez przesady. Będzie potrzebny trening chodzenia na luźnej smyczy. Bardzo pogodny, wesoły pies. W trakcie spaceru nie zwraca uwagi na inne psy.

Więcej informacji
Kulfonik

Wesoły, przyjacielski piesek. Piesek w średnim wieku. Na spacerach nie ciągnie na smyczy. Pozytywnie nastawiony do człowieka. Nie przepada za innymi psami. Niezależnie od płcie. Dom bez zwierząt.

Więcej informacji
Atos

Atos został samotny po śmierci właściciela. Jest nieufny wobec obcych ale wobec znajomych osób jest miły. Początkowo jak kogoś nie zna to szczeka ale po chwili się uspokaja.

Więcej informacji
Pola

Pola sunia jest wycofana, jeszcze nie potrafi ładnie chodzić na smyczy. Nasi wolontariusze nad tym pracuja. Boi sie człowieka i tego co z nim zwiazane. Jest w procesie oswajania.

Więcej informacji
Golf

Tino jest spokojnym psem. Bardzo lubi Kropkę, z którą się wychowywał. Nie jest zadowolony gdy w pobliżu pojawia się jakiś inny samiec. Trochę warczy. Dla człowieka bardzo łagodny. Na spacerach w większości przypadków idzie bardzo spokojnie. Czasem zdarzy mu sie pociagnac.  Do schroniska został przyjęty po śmierci właścicielki. Tino bardzo ładnie jeździ samochodem. Akceptuje też […]

Więcej informacji
Śliwka

Śliwka jest jeszcze bojaźliwa. Powolutku oswaja się z człowiekiem. Otwiera na świat kontaktu z ludźmi. Gdy się wyciszy podejdzie nawet i weźmie smaczka, pozwoli się po głaskać. Ale jeszcze trochę drogi przed nia do pełnego oswojenia. Za to ładnie chodzę na smyczy bo nie ciagnę. Idę grzecznie.

Więcej informacji
Rudy

Rudy jest młodym psem, średniej wielkości. Jest strachliwy przez co może reagować szczekaniem na nieznane mu osoby: szczególnie mężczyzn. Zdecydowanie woli kobiety. Bardzo związuje się ze swoim opiekunem, jednak należy wziąć pod uwagę, że łatwo może się czegoś wystraszyć i na spacerach trzeba na niego uważać. Wskazana długa smycz trenerska żeby mógł się wybiegać. Potrzebuje […]

Więcej informacji
Flores

Flores to piesek oddany przez właścicieli na stare lata. Zaczał szczekać na podwórku wieczorami i przeszkadzał sąsiadom. Jest ślepawym ale sprawnym dziadkiem. Fajnie chodzi na smyczy, ale troszkę nerwowy gdy się grzebie za długo przy obroży. Troszkę ma swój świat. Ale jest grzeczny grzeczny.

Więcej informacji
Biszkopt

Biszkopt jest dosyć wycofanym pieskiem. Na spacerach chodzi grzecznie, nie ciągnie na smyczy ale ewidentnie w jego życiu człowiek musiał zawieść. Na pewno miał dom bo znaleziono go z obrożą, ale jaki niestety nie wiemy.... Został znaleziony na trynku ale wiemy, że przybiegł przynajmniej z Żernik. Na początku kłapał zębiskami. Teraz już trochę się uspokoił […]

Więcej informacji
Henio

Henio to raczej młody piesek. W warunkach schroniska początkowo był bardzo wycofany, trochę przestraszony hałasami, nowymi zapachami. Henio ładnie chodzi na smyczy, raczej nie jest agresywny do innych piesków. Aby przekonać się do nowego człowieka, potrzebuje troszkę czasu. Ale co do zasady jest pieskiem troszkę płochliwym, wycofanym. Jest cichym psem, z potencjałem do otwarcia się. […]

Więcej informacji
Zenek

Zenek to starszy, cichy i spokojny piesek. Zenek jest w typie owczarka niemieckiego. Na smyczy podąża za przewodnikiem. Idzie grzecznie, bez ciągniecia. Zwraca uwage na opiekuna. Akceptuje inne pieski.

Więcej informacji
Honia

Honia jest bardzo łagodnym, pogodnym psem. Nie jest najmłodsza ale może być przyjacielem całej rodziny.

Więcej informacji
Melo

Melo to bardzo aktywny pies. Szybko uczy się nowych komend i lubi, gdy poświęca się mu swoją uwagę. Jest krępy, niskiego wzrostu.  Melo boi kagańca i krzyku. Jego nowy właściciel musi być gotowy aby poświęcić mu czas i cierpliwość na adaptację w nowym miejscu. To bardzo ważne, żeby Melo trafił do świadomych, odpowiedzialnych właścicieli, bez […]

Więcej informacji
Piwonia

Piwonia to silny, stanowczy pies. Początkowo na nas warczała, była nieufna, nie pozwalała na bliższe kontakty. Pozwoliła się zapiąć na smycz tylko jednemu pracownikowi. Długo się błąkała, być może była przeganiana i trudno jej było zaufać obcej osobie. Teraz ładnie współpracuje i możemy swobodnie wchodzić do jej boksu i wyprowadzać ją na spacerki. Natomiast lęk […]

Więcej informacji
Sasza

Sasza jest dużym i silnym psem. Mieszkał  na posesji i bardzo ładnie chodzi na smyczy.  Jest posłusznym psem ale wymaga opiekuna, ktory da mu czas, cierpliwosc ale i stanowczosc i konsekwencje. Potrafi sie przejsc przez nawet mala dziure w ogrodzeniu. Bywa agresywny do niektorych psow.

Więcej informacji
Masza

Masza jest duża, łagodna i bardzo radosna. Jest bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem. Cieszy się ogromnie na widok opiekunów i biega radośnie jak szczeniak. Suczka została przyjęta do Schroniska z psem Saszą. Psy bardzo się lubią ale moga isc do adopcji osobno. Masza potrzebuje opiekuna stanowczego ale spokojnego i cierpliwego.

Więcej informacji
Felek

Felek jest jednym z tych psów, które sporo w życiu przeszły. Jego życie przy budzie pewnie dało mu się we znaki ale Felek ma pogodny charakter i jest bardzo łagodny wobec ludzi. Zgadza się też z innymi psami. Ma niespożytkowane pokłady energii i chociaż nie jest już młody zachowuje się jakby miał dwa lata.

Więcej informacji
Figo

Figo jest młodym psem. Wstepnie jest posłuszny i uległy wobec ludzi. Ale potrzebuje zdecydowanego i pewnego siebie opiekuna bo potrafi okazać też dominujący charakter. Czasem zgadza się z innymi pieskami ale czasem nie. Wiele zalezy od przewodnika i wiedzy i doswiadczenia opiekuna, ale dla pewnosci polecamy do adopcji bez innych zwierzat. Ładnie chodzi na smyczy. […]

Więcej informacji
Kefir

Kefir jest dużym, energicznym samcem. Jest łagodny wobec wybranych osób. Na nieznanych ludzi może zareagować agresją. Trochę irytują go inne psy. Jest ciekawy i świata kontaktowy. Reaguje na komendy np. siad. Można go przekupić smakołykami. Na spacerze jest aktywny ale opanowany.  Potrzebuje właściciela o spokojnym, silnym i stanowczym charakterze. Dla psa tej rasy potrzebny jest […]

Więcej informacji
Halinka

Halinka to duża dziewczyna. Kiedy jest za ogrodzeniem i pilnuje swojego terenu, może budzić respekt. W rzeczywistości do ludzi, których bardzo dobrze zna jest łagodna. Choć do obcych podchodzi z dystansem i na pewno broniłaby swojego terenu. Zawsze bacznie obserwuje każda napotkaną na spacerze osobę i nie pozwoli się pogłaskać obcej czy mało znanej osobie. […]

Więcej informacji
Blondyn

Blondyn jest psem, który potrzebuje dużo czasu aby zaufać człowiekowi. To on wybiera sobie ulubionego opiekuna, przy którym czuje się bezpiecznie i z nim współpracuje. Niestety jest nieufny wobec innych osób i jeśli uzna, że ktoś mu się narzuca może ugryźć.  Może się stresować w konfrontacji z większą grupą ludzi, najlepiej czuje się w towarzystwie […]

Więcej informacji
Krokodylek

Krokodylek jest mały i niepozorny ale ma swój charakterek 🙂 Krokodylek ogólnie jest bardzo sympatyczny ale nie przepada jak ktoś  przy nim ma coś zrobić np. założyć mu obrożę 🙂 Dla Krokodylka idealny będzie dom z ogródkiem 🙂

Więcej informacji
Łatka

Wrażliwa, bojaźliwa sunia. Mieszkajaca w boksie z koleżanka Krówka. Sunie musiały wiele przeżyć, bo sa strachliwe. Na szczęście dzięki pracy wolontariuszy stawiaja kroki coraz odważniej 🙂 i zaczynaja z ufnościa patrzec na opiekujace sie nimi osoby.

Więcej informacji
Krówka

Wrażliwa, bojaźliwa sunia. Mieszkajaca w boksie z koleżanka Łatka. Sunie musiały wiele przeżyć, bo sa strachliwe. Na szczęście dzięki pracy wolontariuszy stawiaja kroki coraz odważniej 🙂 i zaczynaja z ufnościa patrzec na opiekujace sie nimi osoby.

Więcej informacji
Adela

Silna, niezależna. Idealna jako pies stróżujący. Swoich opiekunów kocha i chroni. Do obcych jest zdystansowana. Potrzebuje spokojnego ale stanowczego opiekuna.

Więcej informacji
Niko

Niko jest wycofany w stosunku do nieznajomych ludzi. Potrafi nieźle obszczekać a nawet próbować złapać za nogawkę. Swoją opiekunkę w Schronisku bardzo lubi i jest posłuszny, daje się głaskać i wita ją z radością. Pozostałe osoby toleruje, słucha ich poleceń ale nie ma już mowy o czułościach.

Więcej informacji
Rekin

Psiak, który trafił do schroniska we wrześniu 2017 roku. W stosunku do ludzi łagodny i przyjazny. To już psi staruszek, spaceruje powoli, bez ciagniecia. Rekin jest dominujący w stosunku do innych psiaków, musi zostać adoptowany do domu gdzie nie ma innych zwierząt. Choć wiekszosc pieskow toleruje. Ale zaczepiany nie pozostanie dluzny.  Rekin jest wesołym i […]

Więcej informacji
Kleks

Kleks jest energicznym samcem. Jest kontaktowy i łatwo go przekupić smakołykiem. Kleks spaceruje z wolontariuszami a także z osobami, których nie zna np. podczas Biegu na 6 Łap. Wszystkie spacery zaliczył bez wpadki, był posłuszny i zadowolony :). Kleksik jak na psa z lekką domieszka teriera jest psiakiem o silnym charakterze, musi być więc adoptowany […]

Więcej informacji
Kevin

Kevin jest radosnym ale również silnym psem. Kiedy do nas trafił odwracał głowę od opiekunów i powarkiwał informując nas o tym, że nie życzy sobie bliższych kontaktów. Codzienna opieka, kastracja i dokarmianie smakołykami przez wolontariuszkę Izę zrobiło swoje. Teraz pysk Kevina uśmiecha się do nas jednak należy pamiętać, że ma silny charakter i powinien być […]

Więcej informacji
Golf

Golf uwielbia biegać, spacerować. Jest niesamowicie energiczny. Wulkan energii. Golf jest bardzo specyficznym psem. Jest nieufny wobec obcych ludzi i jest zaniepokojony kiedy przyglądają mu się nieznajomi. Wobec swojego opiekuna jest wierny i całkowicie oddany. Za swoim człowiekiem będzie podążał jak cień. Golf boi się burzy i trzeba mu wtedy pomóc żeby za bardzo się […]

Więcej informacji
Melon

Melon razem z Mimi i Melisą mieszkały kiedyś w Ostropie przy cegielni, pieski nie miały stałego opiekuna i czasami goniły rowerzystów, to spowodowało skargi mieszkańców i pieski trzeba było zabrać do schroniska, Melon jest trochę nieufny ale łagodnie nastawiony wobec ludzi

Więcej informacji
Melisa

Melisa razem z Mimi i Melonem mieszkały kiedyś w Ostropie przy cegielni, pieski nie miały stałego opiekuna i czasami goniły rowerzystów, to spowodowało skargi mieszkańców i pieski trzeba było zabrać do schroniska, Melisa jest łagodna ale troszkę zamknięta w sobie i potrzebuje miłości opiekuna żeby zaufać ludziom

Więcej informacji
Płotek

Płotek to wielki spryciarz i kolega Mamuśki. Płotek jest bardzo towarzyski i opiekunom w Schronisku towarzyszy w różnych pracach. Płotek potrafi przechodzić przez wysokie ogrodzenia, dlatego gdyby ktoś go kiedyś adoptował to powinien przebywać w mieszkaniu a nie w domu z podwórkiem. Płotek jest posłuszny i dobrze ułożony 🙂 Bardzo ładnie spaceruje. Grzecznie o bez […]

Więcej informacji
Mamuśka

Mamuśka jest nasza i tylko nasza ale pokazujemy Wam ją żebyście nam trochę pozazdrościli. Mamuśka jest wyjątkowo inteligentna i sprytna. Jest też niezwykle łagodna i zabieramy ją do szkół i przedszkoli od których otrzymaliśmy zaproszenie. Mamuśka gościła nawet w żłobku a maluszki były zachwycone. Ciekawostkę stanowi fakt, że Mamuśka sama przyszła do Schroniska, po prostu […]

Więcej informacji
Strona stworzona z
dla zwierząt przez

© 2021 Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach heart