PSY DO ADOPCJI

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Snikers

Snikers doskonale aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, od razu zaczyna współpracować z opiekunami, jest opanowany i bardzo łagodny. Lubi również inne zwierzęta.

Więcej informacji
Bella

Bella jest otwarta i bardzo proludzka. Najchętniej przywitałaby się z całym światem, przytuliłaby się do każdego mijanego człowieka. Kocha całym sercem i otwarcie to okazuje z radością nastawia się do głaskania, wtula mordkę w dłoń. To cudowna, wdzięczna przylepa. Uwielbia długie i urozmaicone spacery. Na początku spaceru może zdarzyć się jej pociągnąć. Potem się uspokaja. […]

Więcej informacji
Figa

Figa na początku bała się chodzić na spacery, ale już zobaczyła, że spacerki są fajne. Niestety dalej jest bojaźliwa, ale jest bardzo łagodna do ludzi i innych psów. Boi się, ale powoli robi postępy i myślę, że z nią będzie coraz lepiej w domu na pewno szybciej się oswoi. Jest małej wielkości. Akceptuje inne psy.

Więcej informacji
Lucuś

Lucek daje się głaskać i zaczyna się upominać o pieszczoty 🙂 Jeszcze tylko trochę pracy nad zapinaniem na smycz. Zakładanie i zdejmowanie obroży to na pewno wyzwanie. Tak samo zabiegi pielęgnacyjne. Na początku jest zdystansowany do osób, których nie zna. Dosyć szybko się otwiera - jak już zaufa osobie. Potrafi nawet wskoczyć wybranym wolontariuszom na […]

Więcej informacji
Nugat

Nugat jest po prostu super. Potrafi siad, dać łapę i całuski, a za parówki to już zrobi absolutnie wszystko 😊 Ale potrzebuje czasu, aby przekonać się do nowej osoby. Ma też opór przed zakładaniem obróżki. Pozwoli to zrobić tylko zaufanej osobie i tylko przy pomocy odpowiednich sztuczek 🙂  Nazywany jest też Niebieskie OKO bo jedno […]

Więcej informacji
Szanti

Szanti starsza sunia, bardzo łagodna, kontaktowa. Inne psy nie leża w obszarze jej zainteresowań. Jest w stosunku do nich neutralna. Jest silna ale grzeczna i spokojna. Uwielbia węszyć oraz lubi być głaskana. Jest niesamowicie otwarta na człowieka.

Więcej informacji
Bubiś

Bubiś jest dużym, spokojnym psem. Ktoś go porzucił i przywiązał niedaleko schroniska. Bubiś jest łagodny, chętnie chodzi na spacery z wolontariuszami. Nie ciągnie na smyczy. Ładnie macha ogonkiem, do wolontariuszy, troszkę speszony ale z ogromną radością w oczach 🙂

Więcej informacji
Kasztan

Kasztan to pies o bardzo zdecydowanym charakterze. Nie pozwala się głaskać i dotykać obcym ludziom. Swoich opiekunów uwielbia. Dogaduje się też z innymi psami. Lubi jeść. Fajny towarzysz na spacerze.

Więcej informacji
Pusia

Pusia początkowo jest nieufna i nieśmiała, nie podchodzi do obcych. Potrzebuje paru dni żeby się zaprzyjaźnić. Jest wtedy bardzo milutka.

Więcej informacji
Igor

Pies w typie wilczaka. Bardzo silny. Gdy wchodzi się do boksu szaleje z radości, ale gdy tylko sie go pogłaskaszcze, wtedy siada i mozna mu spokojnie zapiac obroże. Na spacerze trochę ciągnie, i wyrywa do innych psów ale raczej nie z agresją.

Więcej informacji
Azja

Azja to naprawdę duży pies. Trzeba mieć sporo siły żeby wyprowadzić ją na spacer. Kiedy jest na spacerze denerwuje się na widok innych psów. Początkowo nie pozwalała na założenie obroży i obszczekiwała nas w swoim boksie. Widać było, że jest to odstraszanie intruza a nie atak. Teraz po sterylizacji zatrzymaliśmy ją w szpitaliku. W kameralnych […]

Więcej informacji
Baron

Baron jest spokojnym, domowym psem. Kiedy trafił do schroniska był przerażony i chciał nas ugryźć ze strachu. Po zabiegu kastracji pozostał dłuższy czas w naszym szpitaliku i tam przeszedł największą socjalizację. Od tej pory pozwala wyprowadzać się na spacery i nabrał do nas zaufania.

Więcej informacji
Vega

Vega nie jest psem kontaktowym wobec osób, których nie zna, długo się przyzwyczaja. Należy do psów raczej nieufnych. Jest spokojna i jest bacznym obserwatorem. Jest łagodna. Dotychczasowe życie spędziła na uwięzi, może dlatego jest taka smutna. Mamy nadzieję, że jej los się odmieni i że zazna domowego ciepła i miłości człowieka. Potrafi podstawowe komendy jak: […]

Więcej informacji
Dunia

Dunia to starsza, przesympatyczna suczka. Ma temperament szczeniaka. Bawi się, jest bardzo kontaktowa. Uwielbia leżeć jak żaba i delektować się smakołykami. Jest łasa na jedzenie i może wtedy postraszyć intruza, który pakuje jej się do miski. Można ją brać na ręce i przytulać.

Więcej informacji
Zazu

Zazu to piesek w typie amstafowatym. Do czlowieka bardzo przyjazny. Garnie sie do przytulania i glaskania. Jest bardzo silny. Nie wiemy jak reaguje na inne zwierzęta. Na spacerach jednak nie skupia sie na nich nadmiernie. Na smyczy potrafi pociagnać.

Więcej informacji
Sony

Sony to starszy piesek w typie owczarka niemieckiego. Sony jest w dobrej formie, jest dosyć silny. Dosyć ładnie chodzi na smyczy choć czasem zdarza mu sie pociagnac.

Więcej informacji
Perła

Perełka to cudowna, cicha, spokojna sunia. Akceptuje inne psy. Do człowieka - obcego trochę zdystansowana. Jeśli już kogoś pokocha to naprawdę. Na spacerach, na smyczy chodzi bardzo ładnie. Ma nieoperacyjnego guza, który nie przeszkadza jej w funkcjonowaniu.

Więcej informacji
Misiu - dziadziu

Misiu to cichutki i spokojniutki pies. Daje się ładnie prowadzić na smyczy, chociaż jest psem niewidomym.  Nie potrzebuje długich spacerów. Misiu akceptuje inne pieski, do wszystkich macha ogonem.  Jest grzeczny i lubi pospać. Potrzebuje tylko cichego kąta i własnego kocyka.

Więcej informacji
Zeusek

Zeusek to wesoły, energiczny piesek. Zeusek ładnie chodzi na smyczy, bardzo ładnie reaguje i skupia uwagę w pobliżu rozdawanych smaczków 🙂 Zeusek trafił do nas bo jego właściciel nie był wstanie dalej się nim zajmować. Psiak w swoim życiu przeżył wiele, w tym wypadek. Ale pozostał przyjaznym i otwartym na człowieka psem. Nie przepada ponoć […]

Więcej informacji
Szeryf

Grzeczny piesek. Na spacerkach chodzi ładnie. Garnie się do człowieka, ale bywa zaborczy, nie przepada aby wyrywać go z ramion osoby, którą lubi. Do innych piesków - raczej nie pała nadmiarem miłości. Jest kontaktowy. Doprasza się o głaskanie i sam wspina się na kolana.

Więcej informacji
Sara

Sara to niedowidząca sunia, która pomimo tego ma tak wyostrzone pozostałe zmysły iż zachowuje się tak jakby widziała. Potrafi dogadać się z innymi pieskami. Jest grzeczna i cicha, ale zdarza jej sie postawić na swoim w stosunku do współtowarzyszy ze schroniska. Jest bardzo miła, towarzyska i kontaktowa 🙂

Więcej informacji
Ogonek

Ogonek to piesek niezmiernie żywiołowy. Ruch, spacer, bieganie to jego żywioł. Na smyczy zdarza mu się ciągnąć. Wulkan energetyczny. Na dzieci, w trakcie spaceru, na neutralnym gruncie, reaguje bardzo pozytywnie.

Więcej informacji
Meggy

W pierwszym odruchu bardzo energiczna sunia, która po dokładniejszej obserwacji wydaje się czasem onieśmielona nadmiarem dźwięków czy ruchu wokoło niej. Akceptuje inne pieski. Potrafi zachować czystość w domu. Jest bardzo przyjazna, uległa i kochana.Toleruje koty.

Więcej informacji
Harry

Harry to energiczny i przyjacielski kawaler. Potrafi dogadać się z innym psem. Najbardziej lubi sunie. Harry potrafi zachowywać czystość w domu. Na smyczy chodzi ładnie ale potrafi czasem pociągnać. Jest wesołym pieskiem, raczej bezproblemowym.Toleruje koty.

Więcej informacji
Misiek

Pies trochę w typie malamuta/husky i owczarka. Typowy pies, który przypilnuje nam posesji. Jeśli obdarzy nas zaufaniem będzie bardzo kontaktowy i ufny. Misiek potrzebuje stanowczego, pewnego siebie opiekuna, który będzie musiał go najpierw poznać bliżej na wspólnych spacerach. Wskazany dom bez innych zwierząt i dzieci. Potrafi zrobić siad. Szczególnie chętnie gdy w grę wchodzi smaczek.

Więcej informacji
Flip

Flip - to piesek w średnim wieku. Do schroniska został przyjęty z drugim owczarkiem. Niestety z przyczyn losowych nie mogły zostać już dłużej z właścicielem. Pies spokojny i ułożony, ale bywa dominujàcy wobec innych psów. Na spacerze nie jest nimi zainteresowany, ale zaczepiany na pewno nie pozostanie im dłużny. Bardzo ładnie idzie na smyczy, nie […]

Więcej informacji
Pako

Pako - to pies w średnim wieku. W stosunku do człowieka jest  łagodny i kontaktowy i towarzyski. Pako jest bardzo silny ale przy tym jest posłuszny. Zna podstawowe komendy. Potrafi skupić uwagę na przewodniku. Został przyjęty razem z suczką Soją, z którą się zgadza. Adopcja do domu bez innych psów.

Więcej informacji
Soja

Soja- to sunia w średnim wieku. W stosunku do człowieka jest łagodna i kontaktowa. Jest bardzo silna ale przy tym posłuszna. Zna komendy. Potrafi skupić uwagę na przewodniku, ale jest bardzo reaktywna na inne psy. Adopcja do domu, w którym nie ma innych zwierząt.

Więcej informacji
Monza

Monza potrzebuje czasu na zaakceptowanie człowieka. Bywa nieufna wobec obcych, zwłaszcza mężczyzn. Uwielbia spacery, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest bardzo silna i energiczna. Na pewno nie jest typem kanapowca, za to świetnie się odnajdzie u opiekuna prowadzącego aktywny tryb życia. Długie spacery pozwolą jej rozładować nadmiar energii. Zna podstawowe komendy (siad, podaj łapę) […]

Więcej informacji
Kulfonik

Kulfonik to wesoły, przyjacielski piesek. Na spacerach nie ciągnie na smyczy. Jest pozytywnie nastawiony do człowieka. Niestety, nie przepada za innymi psami, niezależnie od płci. Dom adopcyjny bez innych zwierząt.

Więcej informacji
Atos

Atos został samotny po śmierci właściciela. Jest nieufny wobec obcych ale wobec znajomych osób jest miły. Początkowo jak kogoś nie zna to szczeka ale po chwili się uspokaja.

Więcej informacji
Flores

Flores to piesek oddany przez właścicieli na stare lata. Zaczał szczekać na podwórku wieczorami i przeszkadzał sąsiadom. Jest ślepawym ale sprawnym dziadkiem. Fajnie chodzi na smyczy, ale troszkę nerwowy gdy się grzebie za długo przy obroży. Troszkę ma swój świat. Ale jest grzeczny grzeczny.

Więcej informacji
Henio

Henio to raczej młody piesek. W warunkach schroniska początkowo był bardzo wycofany, trochę przestraszony hałasami, nowymi zapachami. Henio ładnie chodzi na smyczy, raczej nie jest agresywny do innych piesków. Aby przekonać się do nowego człowieka, potrzebuje troszkę czasu. Ale co do zasady jest pieskiem troszkę płochliwym, wycofanym. Jest cichym psem, z potencjałem do otwarcia się. […]

Więcej informacji
Sasza

Sasza jest dużym i silnym psem. Mieszkał  na posesji i bardzo ładnie chodzi na smyczy.  Jest posłusznym psem ale wymaga opiekuna, ktory da mu czas, cierpliwosc ale i stanowczosc i konsekwencje. Potrafi sie przejsc przez nawet mala dziure w ogrodzeniu. Bywa agresywny do niektorych psow.

Więcej informacji
Masza

Masza jest duża, łagodna i bardzo radosna. Jest bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem. Cieszy się ogromnie na widok opiekunów i biega radośnie jak szczeniak. Suczka została przyjęta do Schroniska z psem Saszą. Psy bardzo się lubią ale moga isc do adopcji osobno. Masza potrzebuje opiekuna stanowczego ale spokojnego i cierpliwego.

Więcej informacji
Figo

Figo jest młodym psem. Wstepnie jest posłuszny i uległy wobec ludzi. Ale potrzebuje zdecydowanego i pewnego siebie opiekuna bo potrafi okazać też dominujący charakter. Czasem zgadza się z innymi pieskami ale czasem nie. Wiele zalezy od przewodnika i wiedzy i doswiadczenia opiekuna, ale dla pewnosci polecamy do adopcji bez innych zwierzat. Ładnie chodzi na smyczy. […]

Więcej informacji
Halinka

Halinka to duża dziewczyna. Kiedy jest za ogrodzeniem i pilnuje swojego terenu, może budzić respekt. W rzeczywistości do ludzi, których bardzo dobrze zna jest łagodna. Choć do obcych podchodzi z dystansem i na pewno broniłaby swojego terenu. Zawsze bacznie obserwuje każda napotkaną na spacerze osobę i nie pozwoli się pogłaskać obcej czy mało znanej osobie. […]

Więcej informacji
Blondyn

Blondyn jest psem, który potrzebuje dużo czasu aby zaufać człowiekowi. To on wybiera sobie ulubionego opiekuna, przy którym czuje się bezpiecznie i z nim współpracuje. Niestety jest nieufny wobec innych osób i jeśli uzna, że ktoś mu się narzuca może ugryźć.  Może się stresować w konfrontacji z większą grupą ludzi, najlepiej czuje się w towarzystwie […]

Więcej informacji
Łatka

Wrażliwa, bojaźliwa sunia. Mieszkajaca w boksie z koleżanka Krówka. Sunie musiały wiele przeżyć, bo sa strachliwe. Na szczęście dzięki pracy wolontariuszy stawiaja kroki coraz odważniej 🙂 i zaczynaja z ufnościa patrzec na opiekujace sie nimi osoby. Pozwoli na głaskanie, przytulanie.

Więcej informacji
Krówka

Wrażliwa, bojaźliwa sunia. Mieszkajaca w boksie z koleżanka Łatka. Sunie musiały wiele przeżyć, bo sa strachliwe. Na szczęście dzięki pracy wolontariuszy stawiaja kroki coraz odważniej 🙂 i zaczynaja z ufnościa patrzec na opiekujace sie nimi osoby. Pozwola na głaskanie i mizianko.

Więcej informacji
Niko

Niko jest wycofany w stosunku do nieznajomych ludzi. Potrafi nieźle obszczekać a nawet próbować złapać za nogawkę. Swoją opiekunkę w Schronisku bardzo lubi i jest posłuszny, daje się głaskać i wita ją z radością. Pozostałe osoby toleruje, słucha ich poleceń ale nie ma już mowy o czułościach.

Więcej informacji
Kleks

Kleks jest energicznym samcem. Jest kontaktowy i łatwo go przekupić smakołykiem. Kleks spaceruje z wolontariuszami a także z osobami, których nie zna np. podczas Biegu na 6 Łap. Wszystkie spacery zaliczył bez wpadki, był posłuszny i zadowolony :). Kleksik jak na psa z lekką domieszka teriera jest psiakiem o silnym charakterze, musi być więc adoptowany […]

Więcej informacji
Kevin

Kevin jest radosnym ale również silnym psem. Kiedy do nas trafił odwracał głowę od opiekunów. Codzienna opieka, kastracja zrobiło swoje. Teraz pysk Kevina uśmiecha się do nas jednak należy pamiętać, że ma silny charakter i powinien być adoptowany przez osobę z doświadczeniem w opiece nad psami. Obecnie Kevin jest bardzo radosnym psem.  Na spacerach jest […]

Więcej informacji
Golf

Golf uwielbia biegać, spacerować. Jest niesamowicie energiczny. Wulkan energii. Golf jest bardzo specyficznym psem. Jest nieufny wobec obcych ludzi i jest zaniepokojony kiedy przyglądają mu się nieznajomi. Wobec swojego opiekuna jest wierny i całkowicie oddany. Za swoim człowiekiem będzie podążał jak cień. Golf boi się burzy i trzeba mu wtedy pomóc żeby za bardzo się […]

Więcej informacji
Melon

Melon razem z Mimi i Melisą mieszkały kiedyś w Ostropie przy cegielni, pieski nie miały stałego opiekuna i czasami goniły rowerzystów, to spowodowało skargi mieszkańców i pieski trzeba było zabrać do schroniska, Melon jest trochę nieufny ale łagodnie nastawiony wobec ludzi

Więcej informacji
Melisa

Melisa razem z Mimi i Melonem mieszkały kiedyś w Ostropie przy cegielni, pieski nie miały stałego opiekuna i czasami goniły rowerzystów, to spowodowało skargi mieszkańców i pieski trzeba było zabrać do schroniska, Melisa jest łagodna ale troszkę zamknięta w sobie i potrzebuje miłości opiekuna żeby zaufać ludziom

Więcej informacji
Płotek

Płotek to wielki spryciarz i kolega Mamuśki. Płotek jest bardzo towarzyski i opiekunom w Schronisku towarzyszy w różnych pracach. Płotek potrafi przechodzić przez wysokie ogrodzenia, dlatego gdyby ktoś go kiedyś adoptował to powinien przebywać w mieszkaniu a nie w domu z podwórkiem. Płotek jest posłuszny i dobrze ułożony 🙂 Bardzo ładnie spaceruje. Grzecznie o bez […]

Więcej informacji
Mamuśka

Mamuśka jest nasza i tylko nasza ale pokazujemy Wam ją żebyście nam trochę pozazdrościli. Mamuśka jest wyjątkowo inteligentna i sprytna. Jest też niezwykle łagodna i zabieramy ją do szkół i przedszkoli od których otrzymaliśmy zaproszenie. Mamuśka gościła nawet w żłobku a maluszki były zachwycone. Ciekawostkę stanowi fakt, że Mamuśka sama przyszła do Schroniska, po prostu […]

Więcej informacji
Strona stworzona z
dla zwierząt przez

© 2022 Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach heart